Jeden z odborů Junáka, Skauting pro všechny, připravil na podzim tohoto roku několik seminářů o práci s dětmi se specifickými potřebami ve třech městech republiky.

    Přihlásit se na ně mohou i vedoucí dětských kolektivů z organizací sdružených v ČRDM.

    Z nevýhody výhoda

    7. – 9. 11.2014. Praha, skautském areálu na Křížku (Pitterova 1, Praha 3 – Žižkov)
    Třídenní seminář pro vedoucí dětských kolektivů podrobně představí prostřednictvím interaktivních programů i přednášek život lidí s postižením a jejich potřeby. Seminář vás připraví na práci s dětmi se specifickými potřebami v oddíle, přijít můžete ale i když k vám zatím žádné nechodí.
    Přihlašování na adrese: http://spv.skauting.cz/pro-vedouci/z-nevyhody-vyhoda/

    Svět ticha

    1. 11. 2014, Olomouc, základní škola Nedvědova (od 10 do 16 hodin)
    Seminář zaměřený na činnost s dětmi s postižením sluchu. Vyzkoušíte si „Svět ticha“, poznáte problémy spojené se sluchovým postižením a možnosti práce s dětmi. Lektorem bude doc. Mgr. Jiří Langer, Ph.D. (zástupce ředitelky ústavu sociálněpedagogických studií Univerzity Palackého Olomouc)
    Podrobnosti a přihlašování na adrese http://spvolomouc.skauting.cz

    Svět trochu jinak

    2. 12. 2014, základní škola Nedvědova od 17 do 19 hodin
    Podvečerní povídání o problémech a možnostech práce s dětmi s autismem.
    Podrobnosti a přihlašování na adrese http://spvolomouc.skauting.cz

    PoNoRKa (Praktická Nadstavba Rádcovských Kurzů)

    21. -2 2. 11., Brno
    Získejte praktické informace o práci s dětmi se specifickými potřebami ušité na míru pro rádce a rádkyně družin. Dozvíte se, jak s těmito dětmi pracovat, zkusíte si komunikaci s jejich rodiči a zjistíte plno dalších zajímavostí.
    Přihlašování na adrese: http://goo.gl/forms/pNocwW8S7M

    #sociální začleňování #inkluze #kurz

    #inkluze #socialnizaclenovani

    Sociální začleňování (inkluze) z pohledu organizací pracujících s dětmi a mládeží je začlenění sociálně nebo zdravotně hendikepovaných dětí a mládeže do volnočasových aktivit pořádaných spolky, oddíly, kluby… apod. Cílem přitom je, aby se stali aktivními a rovnoprávnými členy skupiny. Česká rada dětí a mládeže (ČRDM) toto sociální začleňování podporuje prostřednictvím rozvoje způsobilostí, dovedností a schopností vedoucích, dobrovolníků a dalších spolupracovníků pracovat s dětmi a mládeží se specifickými potřebami v rámci volnočasových aktivit. Vytváří informační prostor pro sdílení zkušeností a předávání informací o aktivitách podporujících inkluzi dětí a mládeže.

    Autor